Polmic - FB

nasze patronaty

Kałuszyn | Inauguracja IV Mazowieckich Muzycznych Spotkań bez Barier

Czas sztukiFundacja „Czas Sztuki” zaprasza na inaugurację IV Mazowieckich Muzycznych Spotkań bez Barier. 25 lipca 2021 o godz. 21.00 na scenie plenerowej Domu Kultury w Kałuszynie (plac Kilińskiego) wystąpi Orkiestra Ludwika Sarskiego, która wykona autorską improwizowaną muzykę do filmu Bestia Aleksandra Hertza z 1917 roku.

Orkiestra Ludwika Sarskiego powstała z inicjatywy dwóch multiinstrumentalistów i kompozytorów: Damiana Szymczaka oraz Piotra Tomali. Artyści łączą w swoich improwizacjach style związane z muzyką współczesną, jazzową, klezmerską i tangiem. Zespół z dużym powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą, wykonując autorskie kompozycje na żywo do filmów niemych Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Romana Polańskiego i innych. W maju nakładem wydawnictwa DUX ukazała się debiutancka płyta zespołu – Ols the Kid, która jest hołdem dla twórczości Chaplina.

Podczas pierwszego wydarzenia w ramach IV Mazowieckich Muzycznych Spotkań bez Barier obejrzymy z muzyką na żywo Bestię Aleksandra Hertza. Film ten opowiada tragiczną historię trójkąta miłosnego: młodej artystki oraz jej dwóch kochanków, byłego i nowego, żonatego z inną kobietą. Rolę artystki gra Pola Negri, największa gwiazda ówczesnego polskiego kina. Film jest najstarszym zachowanym obrazem z udziałem aktorki i jednym z dziewięciu, które nakręciła dla wytwórni Sfinks.

W ramach IV Mazowieckich Muzycznych Spotkań bez Barier odbędzie się 8 wydarzeń artystycznych, w tym koncerty z muzyką klasyczną, prawykonania nowych dzieł Dawida Pajdzika i Bartosza Kowalskiego oraz spotkanie muzyczno-poetyckie. Wydarzenia w ramach cyklu będą odbywać się od lipca do grudnia 2021 r. w Domu Kultury w Kałuszynie, Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, Kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Seroczynie, na Zamku Liw oraz w Pałacu Łochów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny! Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

ZOBACZ: wydarzenie na FB