Polmic - FB

aktualności

Kraków | „Wielkie spotkania” – 75. urodziny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego!

PWMOd początku działalności celem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego było zbliżanie ludzi poprzez muzykę – czy to w ramach działań edukacyjnych, czy przez ułatwianie dostępu do materiałów nutowych, czy wreszcie przez udział w kształtowaniu gustów i popularyzację tego, co w polskiej kulturze najlepsze. Podsumowując 75 lat rozwoju i dokumentowania historii, PWM zaprasza do Centrum Kongresowego ICE Kraków na spotkanie z muzyką na żywo 13 października 2021 o godz. 19.00, będące spojrzeniem wstecz, a zarazem w przyszłość.

Nie bez powodu koncert jubileuszowy odbędzie się w Krakowie – to tutaj w 1945 roku Tadeusz Ochlewski zdecydował się otworzyć Polskie Wydawnictwo Muzyczne i dać początek jednej z najważniejszych obecnie polskich instytucji kultury.

„Wielkie spotkania” – podczas koncertu o tym wymownym tytule na jednej scenie wystąpią: znakomity skrzypek, kompozytor i aranżer Adam Bałdych, przyciągający swoimi jazzowymi improwizacjami pianista Krzysztof Herdzin, wytrawny jazzowy saksofonista Adam Pierończyk oraz Adam Sztaba – artysta balansujący na pograniczu gatunków, a wraz z nim gwiazda polskiej sceny rozrywkowej – wokalista Igor Herbut! Artystom towarzyszyć będzie niezastąpiona AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy prowadzona przez Maestro Marka Mosia. Podczas wydarzenia zabrzmią utwory ikonicznych polskich kompozytorów w reinterpretacjach współczesnych twórców, którzy wzięli na warsztat dzieła Henryka Wieniawskiego, Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Stanisława Moniuszki i Karola Szymanowskiego.

Również 13 października do dystrybucji trafi Great Encounters od Anaklasis – tym razem na winylu. Płyta zawierać będzie materiał, który ukazał się wcześniej na kompakcie, nadając muzyce nowy wymiar brzmieniowy.

Maryla Zając

Więcej na www.pwm.com.pl