Polmic - FB

nasze patronaty

Gliwice | Jubileusz Gliwickiej Orkiestry Kameralnej

GOKGliwicka Orkiestra Kameralna zaprasza 9 października 2021 roku o godz. 18.00 do sali Scena Bojków (ul. Parkowa 5) w Gliwicach-Bojkowie na koncert z cyklu „Mistrzowskie interpretacje”. Koncert jest finałowym akcentem obchodów 20-lecia Orkiestry, która nie mogła świętować jubileuszu wraz ze swoją publicznością na żywo w 2020 roku.

Cykl „Mistrzowskie Interpretacje” realizowany jest przez Gliwicką Orkiestrę Kameralną od 2005 roku. Dzięki współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Gliwicach zespół po raz pierwszy zagra w nowej sali na Scenie Bojków.

Program koncertu będzie częściowo nawiązywać do zrealizowanego koncertu online, który w ramach jubileuszu 20-lecia udało się GOK nagrać w Studiu Polskiego Radia Katowice im. Jerzego Haralda w ramach programu Narodowego Centrum Kultury pt. „Kultura w sieci”. Z tego nagrania wydano również dzięki wsparciu STOART-u jubileuszową płytę CD, która jest już w sprzedaży zarówno online, jak i w wybranych sklepach muzycznych i sieci Empik w kraju. Zarówno koncert online, jak i CD są dostępne na stronie www.gliwickaorkiestra.pl.

Gliwicka Orkiestra Kameralna wystąpi pod batutą znakomitego polskiego dyrygenta młodego pokolenia Macieja Tomasiewicza, asystenta Andrzeja Boreyki w Filharmonii Narodowej i kierownika artystycznego Śląskiej Orkiestry Kameralnej. Maestro poprowadził również GOK podczas nagrania jubileuszowego CD. Solistą koncertu będzie ceniony polski pianista, kameralista i pedagog Piotr Sałajczyk, laureat nagrody „Fryderyk” oraz „Orfeusz”, przyznanej „za wybitne kreacje wykonawcze muzyki polskiej”. W wykonaniu artystów usłyszymy Serenadę op.2 Mieczysława Karłowicza, Koncert fortepianowy A-dur KV 414 Wolfganga Amadeusa Mozarta i Symfonię nr 45 „Pożegnalną” Josepha Haydna.

Koncert jest finansowany z budżetu miasta Gliwice.

Patronat medialny nad koncertem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

http://www.gliwickaorkiestra.pl/