Polmic - FB

nasze patronaty

Katowice | Koncert z okazji 70. urodzin Aleksandra Lasonia

LasonUdział w koncercie z okazji 70. urodzin Aleksandra Lasonia w Sali Koncertowej NOSPR 10 października o godz. 18.00 weźmie udział Orkiestra Muzyki Nowej pod batutą samego jubilata i zespół Vołosi.

Muzyka to miłość, muzyka to radość, muzyka to więzi łączące nas z innymi. Koncerty w ramach tegorocznej serii „Grupa Rodzina” otworzy wydarzenie specjalne – zorganizowane, by świętować 70. urodziny kompozytora Aleksandra Lasonia.

Wydarzenie będzie nie tylko okazją do wysłuchania jednego z najciekawszych i najlepiej przyjętych utworów Lasonia – Muzyki kameralnej nr 5 „Cztery pory roku”, ale i twórczości kolejnego pokolenia tej muzycznej rodziny. Notabene, po wysłuchaniu „Czterech pór roku”, wykonanych na Festiwalu „Warszawska Jesień" w 2002 roku przez Orkiestrę Muzyki Nowej pod dyrekcją kompozytora, publiczność zażądała bisu, co na festiwalach muzyki nowej zdarza się raczej rzadko. Wiosna, Lato, Jesień i Zima połączone z koncertem zespołu Vołosi przeniesie nas w obszary piękna, niewyczerpanej energii i entuzjazmu wspólnego grania, spowitego nutą szaleństwa i zachwytu wyniesionego z krainy dzieciństwa.

Informacja prasowa organizatorów

Patronat medialny nad sezonem koncertowym NOSPR 2021 / 2022 objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegóły – na stronie https://nospr.org.pl/pl