Polmic - FB

aktualności

Jelenia Góra | „Scena dla Muzyki Polskiej": Polish Violin Duo

FDFilharmonia Dolnośląska zaprasza publiczność 7 października 2021 o godz. 13.00 na koncert kameralny współorganizowany z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Scena dla Muzyki Polskiej”. Utwory wybitnych polskich kompozytorów zaprezentuje Polish Violin Duo.

Duet był nominowany do ostatniej edycji nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej w kategorii „odkrycie roku” za niekonwencjonalność w klasycznej formie duetu. Muzycy są jeszcze studentami Akademii Muzycznych w Poznaniu i Łodzi, a mają już na swoim koncie ponad 180 nagród zdobytych na konkursach na całym świecie. Do najważniejszych osiągnieć duetu należą I nagroda i sześć nagród specjalnych na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie (2019) oraz I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych im. Artura Rubinsteina w Niemczech (2019).

W najbliższy czwartek duet skrzypcowy wykona dwa Duo Concertante B-dur na dwoje skrzypiec op. 16 nr 3 Joachima Kaczkowskiego, Kaprysy z op. 18 Henryka Wieniawskiego, Suity na dwoje skrzypiec Grażyny Bacewicz i Michała Spisaka oraz Sonatinę Tadeusza Paciorkiewicza.

Koncert jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Informacje o biletach – na stronie https://filharmonia.jgora.pl/