nasze patronaty

Katowice | „PGE – HoloGramy”: muzyka filmowa Wojciecha Kilara

KilarNowy sezon Filharmonii Śląskiej to nie tylko nowa energia i nowe otwarcie – to także nowe technologie, a wraz z nimi: nowy cykl koncertów PGE – HoloGramy, łączących doznania muzyczne z wizualnymi. W trakcie tych wydarzeń widzowie zgromadzeni w naszej sali będą mieli okazję nie tylko wysłuchać koncertu, ale także podziwiać hologramy, wyświetlane na ekranie mgłowym, w który filharmoniczna sala – jako jedyna w Europie – jest wyposażona. Pierwszy koncert – już 10 października 2021 o godz. 17.00.

Śląska Orkiestra Kameralna pod batutą Macieja Tomasiewicza zaprasza na multimedialny koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara. Bez wątpienia ciekawym punktem programu będzie premierowe wykonanie ścieżki dźwiękowej z filmu Sól ziemi czarnej w reżyserii Kazimierza Kutza. Do tej pory tę muzykę znaliśmy jedynie w wersji nagrania audio z powodu braku dostępnych materiałów nutowych. Teraz jednak może ona zabrzmieć na żywo, dla publiczności, ponieważ Adam Wesołowski, Dyrektor Filharmonii Śląskiej i kompozytor, przygotował ze słuchu transkrypcję kompozycji Kilara.

Oprócz tego, filharmonicy przygotowali utwory z takich filmów, jak Pianista, Portret damy, Smuga cienia, Trędowata i Pan Tadeusz.

Informacja prasowa organizatorów

Patronat medialny nad koncertem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Informacja o biletach: https://filharmonia-slaska.eu/