Polmic - FB

nasze patronaty

Bydgoszcz | Festiwal „Muzyka u Źródeł”, czyli… muzycznie i klimatycznie

WodociagW dniach 6–13 listopada 2021 odbędzie się festiwal „Muzyka u Źródeł”. Co roku koncerty w zabytkowej hali pomp wodociągowych w bydgoskim Muzeum Wodociągów przyciągają sympatyków muzyki – klasycznej, jazzu, a w tym roku również musicali.

Festiwal zainauguruje koncert #milongowo – trio Kuropaczewski, Frąckiewicz i Miler zagrają porywający program, którego tematem przewodnim będzie muzyka w rytmie tanga. Kolejnego wieczoru na scenie pojawią się fantastyczni soliści polskich teatrów muzycznych – Zofia Nowakowska, Edyta Krzemień, Damian Aleksander, Jarek Oberbek i Janek Traczyk. Usłyszymy bardziej i mniej znane piosenki z filmów i spektakli muzycznych.

Święto Niepodległości w tym roku będzie można uczcić podczas wieczornego koncertu z muzyką polską w wykonaniu Michała Francuza i Barock Quartet – w programie kwintety fortepianowe Grażyny Bacewicz i Juliusza Zarębskiego. Na 12 listopada organizatorzy zaplanowali koncert pn. #romantycznie. Serenady Piotra Czajkowskiego i Carla Reinecke zaprezentuje festiwalowa orkiestra, która od kilku edycji cieszy się sympatią publiczności.

W ostatni festiwalowy wieczór na scenie pojawią się niezwykle wszechstronni muzycy – Gypsy Swing Quartet. Artyści w świeży i oryginalny sposób prezentują muzykę ze świata jazzu i rozrywki.

Festiwal jest realizowany przy udziale środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urzędu Miasta. Głównym Mecenasem festiwalu jest przedsiębiorstwo Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy.

Informacje prasowe organizatorów

Patronat medialny nad Festiwalem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Bilety na koncerty można nabyć przez stronę internetową organizatora oraz w kasie przed koncertem – www.muzykauzrodel.com