Polmic - FB

nasze patronaty

Warszawa | VI SuperSam + 1: Lucas König & Michał Dymny

MozgTrzeci koncert w ramach VI edycji cyklu wystąpień mistrzowskich SuperSam + 1 będzie miał miejsce w warszawskim Domu Zabawy i Kultury DZiK 11 listopada 2021 o godz. 20.00. Na jednej scenie wystąpią Lucas König i Michał Dymny.

„Super” w tytule oznacza, że program budowany będzie w oparciu o artystów uznanych – mistrzów. „Sam” mówi oczywiście o występie solowym, ale i o twórczym osamotnieniu. „+ 1” wskazuje, że każdy wieczór uwieńczony jest występem w duecie. W większości przypadków uznani artyści polscy i zagraniczni, nastawieni na działania eksperymentalne i innowacyjne, spotykają się na scenie po raz pierwszy, jak na przykład austriacki perkusista jazzowy Lucas König i multiinstrumentalista, improwizator i kompozytor Michał Dymny.

Styl Michała Dymnego oparty jest na technikach sonorystycznych i preparacjach instrumentów. W 2005 roku rozpoczął współpracę z krakowskim środowiskiem improwizatorów, m.in. z Rafałem Mazurem i Tomkiem Chołoniewskim, współtworząc kolektyw Improvising Artists, a także zespoły Entropy i Process – Laboratory of Intuition. W latach 2008-2009 organizował Open Sessions – otwarte sesje muzyki swobodnie improwizowanej. W roku 2013, razem R. Mazurem, T. Chołoniewskim i P. Owczarek, powołał do życia Instytut Intuicji – projekt poświęcony rozwojowi indeterministycznych form kreacji artystycznej. Istotą działania Instytutu była zarówno teoretyczna refleksja nad metodą intuitywnej, swobodnej improwizacji, jak i cykliczne działania koncertowe wraz z zaproszonymi gośćmi. Tworzy muzykę teatralną i filmową, a także gra w zespołach Nucleon i Neal Cassady.

Patronat medialny nad cyklem koncertowym objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Więcej – na stronie na stronie: http://supersam.mozg.pl