Polmic - FB

nasze patronaty

Wręczono nagrodę polskiego środowiska muzycznego Koryfeusz Muzyki Polskiej 2021!

NIMiT14 listopada 2021 podczas uroczystej Gali na antenie TVP Kultura ogłoszeni zostali laureaci 11. edycji nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2021, którą organizuje Narodowy Instytut Muzyki i Tańca ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gala była transmitowana na żywo w TVP Kultura oraz w Internecie.

Laureatami zostali:

  • w kategorii „Nagroda honorowa”: Lidia Grychtołówna – za całokształt działalności artystycznej;
  • w kategorii „Odkrycie roku”: Kinga Głyk – gitarzystka basowa, za wirtuozerię gry na gitarze basowej, osiągnięcie sukcesu na europejskich scenach i kontynuowanie tradycji wybitnych jazzowych basistek;
  • w kategorii „Osobowość roku”: Aleksander Nowak – kompozytor, za szereg prawykonań w sezonie artystycznym 2020/2021, ze szczególnym uwzględnieniem prawykonania utworu lo firgai. Maska przez Klangforum Wien i Agatę Zubel w Wiedniu;
  • w kategorii „Wydarzenie roku”: wydanie książki Danuty Gwizdalanki Uwodziciel. Rzecz o Karolu Szymanowskim – za intrygującą i wnikliwą monografię Karola Szymanowskiego, poddającą analizie osobowość kompozytora.

Laureatom wybranym przez polskie środowisko muzyczne wręczono statuetki autorstwa profesora Adama Myjaka. Nagrodom w kategorii „Osobowość roku” oraz „Nagroda honorowa” towarzyszyły nagrody finansowe ufundowane kolejno przez Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Patronat medialny nad tegoroczną edycją objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegóły www.koryfeusz.org.pl