Polmic - FB

nasze patronaty

Kraków | Muzyka polska na głos i fortepian

Dom HarcerzaKoncert „Muzyka polska na głos i fortepian” zorganizowany przez krakowski Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” odbędzie się 26 listopada o godz. 19.00 w ramach cyklu wydarzeń związanych z obchodami Święta Niepodległości.

W interpretacji Anniki Mikołajko-Osman usłyszymy najpiękniejsze pieśni Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza, Władysława Żeleńskiego i Eugeniusza Pankiewicza. Śpiewaczka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako solistka debiutowała na scenie Filharmonii Krakowskiej w operze Peleas i Melisanda Claude'a Debussy'ego pod batutą Gabriela Chmury. Zajmuje się wykonawstwem muzyki operowej, operetkowej, oratoryjnej oraz chóralnej. Przede wszystkim specjalizuje się jednak w muzyce współczesnej.

Artystka prawykona również powstały specjalnie na tę okazję utwór Karola Osmana. Kompozytor jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatem konkursów o zasięgu międzynarodowym, autorem dzieł prezentowanych na licznych festiwalach w kraju i za granicą, między innymi w USA i Francji.

Udział w koncercie weźmie również absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej, pianista Radosław Goździkowski, który zaprezentuje arcydzieła Ignacego Jana Paderewskiego, Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego.

Patronat medialny nad koncertem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Dodatkowe informacje – na stronie https://www.mdk-dh.krakow.pl/aktualnosci/1031-koncert-muzyka-polska-na-glos-i-fortepian