Polmic - FB

nasze patronaty

Kraków | Ogólnopolski Konkurs Piosenki Patriotycznej „Każdy Polak gra i śpiewa Polsce”

Dom HarcerzaII Ogólnopolski Konkurs „Każdy Polak gra i śpiewa Polsce” odbędzie się w trybie stacjonarnym w dniach 20–21 listopada 2021 w krakowskim Młodzieżowym Domu Kultury „Dom Harcerza”.

Konkurs ma na celu pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa, poszerzenie znajomości polskiej kultury muzycznej oraz kultywowanie tradycji wspólnego wykonywania polskich pieśni patriotycznych. Organizatorem Konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” oraz działające w nim Studio Piosenki „Debiuty” i Pracownia Emisji Głosu „Canzonetta”. Współorganizatorem wydarzenia jest Rada i Zarząd Dzielnicy V Krowodrza. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Instytut Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

W zeszłym roku konkurs został zorganizowany w trybie online. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i przerosło oczekiwania organizatorów. W konkursie wzięło udział 734 uczestników pod opieką 297 nauczycieli. W głosowaniu na Nagrodę Publiczności oddano 12 816 głosów. Nagrania konkursowe trwały w sumie 26 godzin. Tegoroczna edycja planowana jest z zachowaniem wymaganego reżimu sanitarnego.

Udział w przedsięwzięciu wezmą soliści, zespoły wokalne, instrumentalne oraz zespoły wokalno-instrumentalne. Uczestnicy będą rywalizować w trzech grupach wiekowych: młodszej (6-8), średniej (9-12) i starszej (13-18).

Konkurs będzie transmitowany na żywo przez stronę https://www.mdk-dh.krakow.pl/  (zakładka Kamera w MDK).

Patronat medialny nad Konkursem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegóły: https://www.mdk-dh.krakow.pl/konkursy/1025-konkurs-piosenki-patriotycznej-2021