Polmic - FB

ze świata

Mexico City | Marzena Majcher na Festiwalu Muzyki Współczesnej „Music Festival Ecos Urbanos”

EcosW najbliższy wtorek 23 listopada 2021 o godz. 19.00 (12.00 GMT+1) podczas Festiwalu Muzyki Współczesnej „Music Festival Ecos Urbanos” w Mexico City odbędzie się koncert nowych kompozycji Marzeny Majcher „TransLokacja" z wizualizacjami Andrzeja Wojciechowskiego.

Marzena Majcher – kompozytorka muzyki współczesnej oraz filmowej, gitarzystka. Przez krytyków i publiczność zaliczana jest do grona jednych z najciekawszych twórców wyznaczających nowe kierunki w tworzeniu muzyki współczesnej oscylującej z nauką. Laureatka nagrody za muzykę do filmu „Amatorzy” na Festiwalu „Grand Prix Komeda” (2021). Jej cykl nowych kompozycji TransLokacja inspirowany jest teorią Wieloświata, według której może istnieć nieskończona ilość równoległych wszechświatów, w których żyje nieskończona ilość kopii nas samych, ale historia ich życia jest inna niż nasza i dzieje się w innych wymiarach.

Muzyce będą towarzyszyć wizualizacje operatora filmowego Andrzeja Wojciechowskiego, znanego ze zdjęć m. in. do filmów Moje Córki krowy, Zupa nic, laureata licznych nagród za filmy eksperymentalne.

Koncert można będzie usłyszeć online na: https://www.facebook.com/FestivalEcosUrbanos