Polmic - FB

nasze patronaty

Warszawa | „Opowiedz mi bajkę” – bezpłatne warsztaty improwizacji dla dzieci

PTMWZapraszamy na bezpłatne warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę” 27 listopada 2021 o godz. 11.00 w Miejscu Aktywności Lokalnej (ul. Kłobucka 14, Warszawa), podczas których dzieci będą uczyć się, bawić się i improwizować ze świetnymi muzykami i książkami. Organizatorem jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej.

Główną ideą zajęć jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej, a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.

Muzycznymi gośćmi najbliższych warsztatów będą harfistka Agata Galik, kompozytor i pianista Jarosław Siwiński oraz kontrabasistka i animatorka wydarzeń dla dzieci Małgorzata Kołcz.

Podczas zajęć dzieciom w wieku 3-8 lat aktywnie towarzyszyć mogą ich opiekunowie. Prócz zabaw z improwizacjami i książkami dzieci poznają różne techniki wydobywania dźwięku, które eksponują jego walory kolorystyczne i dynamiczne, a także będą mogły same zagrać na perkusjonaliach. Zajęcia trwają ok. 90 minut z krótką przerwą.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację uczestników zajęć. Można to zrobić na dwa sposoby: poprzez formularz: https://forms.gle/VQwccJJED4XJMPzY7  lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wydarzenie współfinansowane przez m.st. Warszawę.

Patronat medialny nad warsztatami sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

ZOBACZ: wydarzenie na FB