Polmic - FB

nasze patronaty

Warszawa | 30. „Portrety Kompozytorów"

PortretyW dniach 9-10 grudnia 2021 o godz. 18.30 w PROMie Kultury Saska Kępa przy ul. Brukselskiej 23 w Warszawie odbędą się 30. „Portrety Kompozytorów". W dniu 9 grudnia zapraszamy na koncert Tomasza Skweresa, a w dniu 10 grudnia – Mateusza Ryczka.

„Portrety Kompozytorów" są organizowane przez Związek Kompozytorów Polskich od 1988 roku i prezentują muzykę współczesnych twórców. Tym razem przedstawione zostaną utwory Mateusza Ryczka i Tomasza Skweresa, który jednocześnie, jako wiolonczelista, wystąpi w obu koncertach.

Utwory prezesa Oddziału Wrocławskiego ZKP Mateusza Ryczka są wykonywane na koncertach i festiwalach w kraju i za granicą. Artysta aktywnie działa na polu organizacji koncertów oraz wydarzeń edukacyjnych propagujących muzykę współczesną. Podczas 30. „Portretów Kompozytorów" usłyszymy prawykonanie jego Bajki na sopran, flet, klarnet, skrzypce, wiolonczelę, altówkę i fortepian. Laureat wielu konkursów kompozytorskich i wykonawczych Tomasz Skweres, mieszkający obecnie w Austrii i Niemczech, tworzy muzykę na zamówienie festiwali i zespołów z całego świata. Od wielu lat prowadzi intensywną działalność koncertową jako wiolonczelista – solista i kameralista – specjalizujący się przede wszystkim w wykonawstwie muzyki współczesnej. Udział w koncertach wezmą również znakomita śpiewaczka Joanna Freszel i słowacki zespół QUASARS pod kierunkiem Ivana Buffy.

„Portrety Kompozytorów” zostały sfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Wstęp na koncerty jest wolny!

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Szczegółowy programhttps://www.zkp.org.pl/