Polmic - FB

ze świata

Praga | „Made in Poland": koncert Kwartludium w Pradze

KwartludiumZespół Kwartludium obchodzący w tym roku swoje dwudziestolecie zaproszony został przez Berg Orchestra do udziału w koncercie pod tytułem „Made in Poland", który odbędzie się 7 marca 2022 roku w Pradze. Projekt będzie miał formę kooperacji tych dwóch zespołów.

Berg Orchestra od ponad dwudziestu lat zajmuje się szeroko rozumianą muzyką współczesną poprzez atrakcyjne projekty uwzględniające twórczą współpracę z zagranicznymi partnerami z całego świata. Cykle koncertów organizowane przez Berg Orchestra to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń promujących muzykę współczesną w Czechach.

W programie najbliższego koncertu z udziałem Kwartludium znajdą się kompozycje działających obecnie, znanych na całym świecie polskich kompozytorów: Chamber Piano Concerto Agaty Zubel, 3 for 13 Pawła Mykietyna, Geysir Grisey Marcina Stańczyka oraz Obraz wielokrotny Tadeusza Wieleckiego.

Wszystkie cztery utwory będą zaprezentowane w Czechach po raz pierwszy. Koncert poprzedzą trzy dni prób, podczas których oba zespoły będą pracowały pod dyrekcją Petera Vrabla, dyrektora artystycznego Orkiestry Berg.

Dodatkowe informacje: https://berg.cz/