Polmic - FB

aktualności

Poznań | Premiera Koncertu Kacpra Smolińskiego

POLMIC22 maja 2022 o godz. 18.00 w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus pod batutą Agnieszki Duczmal prawykona Koncert na harmonijkę chromatyczną, perkusję i orkiestrę smyczkową Kacpra Smolińskiego. W roli solistów wystąpią Bartek Miler i sam kompozytor.

Koncert ten organizowany jest z okazji 85. urodzin Programu II Polskiego Radia. Będzie to także ostatnia możliwość usłyszenia Orkiestry w Auli UAM w Poznaniu przed przerwą wakacyjną.

Mimo iż, obecny sezon artystyczny został zdominowany przez pianistów, to najbliższy koncert będzie okazją do wysłuchania niecodziennego połączenia instrumentów. U boku Orkiestry prowadzonej przez Agnieszkę Duczmal wystąpią perkusista Bartek Miler oraz ceniony jazzowy muzyk Kacper Smoliński grający na harmonijce ustnej. Jego Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Muzycy zaprezentują również Divertimento Amadeus Jacka Rabińskiego, Koncert na wibrafon i orkiestrę smyczkową Emmanuela Séjourné oraz Serenadę na smyczki op. 11 Daga Wiréna.

Informacja o biletach: www.amadeus.pl