Polmic - FB

ze świata

Bonn i Hamburg | Konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Centrów Informacji Muzycznej IAMIC

POLMICDoroczne spotkanie i konferencja Międzynarodowego Stowarzyszenia Centrów Informacji Muzycznej (IAMIC) odbędzie się w Bonn i Hamburgu w dniach 21–26 maja 2022. Po raz pierwszy od 20 lat Niemcy będą ponownie gościć przedstawicieli stowarzyszenia, które zrzesza organizacje z ponad 30 krajów na całym świecie.

We wtorek 24 maja 2022 można będzie wziąć udział w konferencji online. Dzień otwarty pod hasłem „Życie muzyczne na styku tradycji i przyszłości” będzie transmitowany na żywo z Domu Beethovena w Bonn na cały świat.

Podczas czterech paneli najwyższej klasy eksperci będą dyskutować o wpływie internacjonalizacji i globalizacji na różne obszary życia muzycznego. Nacisk zostanie położony na tematykę muzyki współczesnej i prawa autorskiego, mowa będzie także o programowaniu, promocji młodych muzyków, edukacji muzycznej oraz cyfryzacji. Prelegenci spróbują odpowiedzieć na pytanie, jakie wnioski możemy wyciągnąć z pandemii Covid-19. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Steven Walter (dyrektor artystyczny Beethovenfest Bonn), Christiane Wiesenfeldt (profesor muzykologii na Uniwersytecie w Heidelbergu), Christiane Engelbrecht (dyrektor zarządzający International Ensemble Modern Academy), Thomas Schäfer (dyrektor Międzynarodowego Instytutu Muzycznego Darmstadt) oraz Jürgen Brandhorst (dyrektor Stowarzyszenia GEMA).

Dr Agnieszka Cieślak-Krupa, członek Zarządu IAMIC (Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC), będzie moderatorem panelu ekspertów „3 Music Outreach".

Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym fragmentów w języku niemieckim.

Streaming będzie realizowany w formie webinaru, która pozwala na zadawanie pytań i aktywny udział w dyskusji. Możliwa jest rejestracja na wybrane panele.

Link do formularza rejestracyjnego: https://konferenztechnik-de.zoom.us/webinar/register/WN_rNDEVTdnS7WqZcEy-rCMNA 

Więcej informacji na temat programu i prelegentów można znaleźć na stronie: https://miz.org/en/focus/international-conference-of-music-information-centres