Polmic - FB

nasze patronaty

Warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę” 2022

POLMICPatronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

9 maja 2022 w warszawskim Przedszkolu im. Polskich Podróżników nr 55 odbędą się pierwsze warsztaty tegorocznej edycji projektu „Opowiedz mi bajkę”. Dzięki współpracy z Dzielnicą Ursynów m.st. Warszawy najmłodsi będą poznawać świat muzyki współczesnej, improwizacje i różnorodne instrumenty.

W tym roku łącznie odbędą się 22 warsztaty dla grup przedszkolnych i szkolnych oraz dla dzieci i ich rodziców: w maju i czerwcu na warszawskim Ursynowie, a od października do grudnia w Mrągowie, Zakrzewie, Krajence, Łobżenicy, Kłodzku i Domaszkowie.

Muzycznymi gośćmi najbliższych warsztatów będą: beatboxer Patryk “Tik Tak” Matela, kontrabasistka Małgorzata Kołcz oraz kompozytor i pianista Jarosław Siwiński.

Kolejne warsztaty odbędą się 16 maja w warszawskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 394.

Główną ideą projektu jest nauka improwizacji oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci. Zajęcia pomagają w odkrywaniu przez dzieci świata muzyki współczesnej oraz instrumentów i uwrażliwiają je na różne aspekty muzyki oraz otoczenia dźwiękowego w nowatorskiej, atrakcyjnej formie, pod kierunkiem profesjonalnych artystów i wykonawców.

Tegoroczne warsztaty są bezpłatne dla uczestników i realizowane w ramach dwóch projektów, zostały które dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Kultura Dostępna" oraz Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Dodatkowe informacje: https://ptmw.art.pl/