Polmic - FB

nasze patronaty

VIII Studencka Konferencja Naukowa „Wieloznaczność dźwięku” online

POLMICPatronat medialny nad konferencja sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Przed nami kolejna, ósma odsłona Studenckiej Konferencji Naukowej „Wieloznaczność dźwięku”, która odbędzie się w dniach 10–11 maja 2022 online – live streaming na kanale YouTube AMKL. Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyć będzie Koncert Kompozytorski 10 maja o 18.30 w Sali Koncertowej AMKL, podczas którego usłyszymy dzieła młodych kompozytorów studiujących w AMKL.

Studencka Konferencja Naukowa „Wieloznaczność dźwięku” organizowana przez Koło Naukowo-Artystyczne Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu to cykliczne wydarzenie, którego podsumowaniem jest coroczna publikacja pokonferencyjna ukazująca się nakładem Wydawnictwa AMKL.

Również w tym roku akademickim, młodzi badacze będą rozmawiać na temat istoty dźwięku. Hasłami przewodnimi spotkania będą zaś estetyka muzyczna, a także szeroko rozumiany eksperyment w muzyce. Ze względu na interdyscyplinarny charakter niniejszego projektu naukowego, jest on adresowany zarówno do studentów teorii muzyki i muzykologii, jak i adeptów innych dyscyplin akademickich, którym bliska jest wspomniana wyżej tematyka.

W programie Koncertu Kompozytorskiego odnajdziemy różnorodne utwory przedstawicieli kilku klas kompozycji. Nie zabraknie dzieł inspirowanych muzyką dawną, sporo będzie również twórczości z wykorzystaniem elektroniki i nowatorskich rozwiązań.

Wstęp wolny za okazaniem bezpłatnej karty wstępu możliwej do pobrania w budynku E (recepcja).

Joanna Kołodziejska

Program konferencji: https://amuz.wroc.pl/viii-studencka-konferencja-naukowa-wieloznacznosc-dzwieku-7120/?date=2022-05-10