Polmic - FB

aktualności

Łódź | „Sztuka perkusyjna – historia i kierunki rozwoju”: Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Artystyczna

POLMICZakład Perkusji Akademii Muzycznej w Łodzi 24 i 25 maja 2022 organizuje Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Artystyczną „Sztuka perkusyjna – historia i kierunki rozwoju”. Oba dni Konferencji kończyć się będą koncertami z niekonwencjonalną i wirtuozowską muzyką perkusyjną II połowy XX wieku. Na konferencję wstęp wolny. Udział w koncertach jest biletowany.

Swoje referaty przedstawią artyści z uczelni muzycznych w całej Polsce. Inaugurację Konferencji zaplanowano na godzinę 15.30 (24 maja), a zaraz po niej pierwszą część wykładów.

W ramach konferencji zaplanowano także dwa wieczorne koncerty (18.00). Połączone zespoły – The Bacewicz Percussion Ensemble i Gdańska Grupa Perkusyjna Jeunesses Musicales 24 maja zaprezentują utwory skomponowane w II połowie XX wieku, które stanowią kanon perkusyjnego kunsztu. Młodzi wirtuozi perkusji zaprezentują swoje umiejętności 25 maja, wykonując odważne i niebanalne kompozycje na zestawy instrumentów perkusyjnych, wibrafon, marimbę i zestaw werbli marszowych. Zabrzmią m. in. utwory Marty Ptaszyńskiej i Jakuba Kołodziejczyka. Koncerty poprowadzi Piotr Sutt – kierownik artystyczny wydarzenia.

Bilety na koncerty w cenie 25 zł i 15 zł nabyć można w kasie biletowej AM.

Marta Włodarczyk

Szczegółowy harmonogram i tytuły wystąpień dostępne na stronie internetowej Uczelni: http://www.amuz.lodz.pl/pl/wydarzenia/sztuka-perkusyjna-historia-i-kierunki-rozwoju