Polmic - FB

nasze patronaty

Warszawa | „Spotkaj się z muzyką w Warszawie”

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

POLMICBiuro Kultury m.st. Warszawy oraz Stowarzyszenie JAX serdecznie zapraszają na cykl letnich koncertów muzyki klasycznej zatytułowany „Spotkaj się z muzyką w Warszawie”. Koncerty odbędą się 12, 19 i 26 czerwca 2022 roku w wybranych kościołach znajdujących się na terenie m.st. Warszawy. W repertuarze najpiękniejsze dzieła muzyki kameralnej i organowej.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Każdemu z koncertów towarzyszyć będzie projekcja wizualna, dzięki której zgromadzona publiczność będzie mogła obserwować grę artystów odbywającą się na chórze. Wszystkie koncerty będzie można obejrzeć online na kanale Stowarzyszenia JAX na YouTube.

Przed nami podróż w świat różnorodnych form, stylów muzycznych i interesujących efektów akustycznych. Zabrzmią różne składy instrumentalne. Usłyszymy organy solo, a także kameralne współbrzmienia króla instrumentów ze skrzypcami, fletem czy saksofonem. Wystąpią uznani artyści, którzy od wielu lat aktywnie zaangażowani są w polskie i światowe życie kulturalne – Łukasz Długosz (flet), Ryszard Żołędziewski (saksofon), Róża Lorenc (skrzypce), a także znakomici organiści: Roman Perucki, Piotr Rojek i Wiktor Brzuchacz.

Program koncertów uwzględnia utwory od wczesnego baroku po muzykę XXI wieku, w tym muzykę Ignacego Jana Paderewskiego i Mirosława Gącieńca. Nie zabraknie także kunsztownych improwizacji organowych czy znanych i lubianych utworów ilustracyjnych Camille Saint-Saensa, Edwarda Griega, Louisa-Claude Daquina.

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków miasta stołecznego Warszawy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie JAX.

Szczegółowy program: https://stowarzyszeniejax.pl/