Polmic - FB

nasze patronaty

Krasnogruda | Premiera spektaklu „Lilie” z okazji 200. rocznicy wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza

POLMICPatronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Teatr Tańca Antoniny Jakubowskiej zaprasza na premierę spektaklu pt. Lilie z muzyką Jana Gromskiego w choreografii Antoniny Jakubowskiej, który powstał z okazji 200. rocznicy wydania Ballad i romansów Adama Mickiewicza. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca 2022 o godz. 21.00 w malowniczej scenerii Dworu Czesława Miłosza w Krasnogrudzie, przy granicy Polski i Litwy. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

Mickiewicz, tworząc balladę Lilie, połączył romantyczny idealizm z prostotą ludowej przypowieści. Tak też jest w spektaklu Antoniny Jakubowskiej i Jana Gromskiego. W warstwie muzycznej pojawią się nawiązania do folkloru muzycznego Słowian, przetworzonego za pomocą specjalnie stworzonych dźwięków elektronicznych. Kostiumy Bogumiła Wiśniewskiego zainspirowane będą naturą i ruchem panującym w przyrodzie, ukazując przejście między światem realnym a mistycznym. Choreografia to próba pogodzenia technik klasycznych z technikami tańca współczesnego.

Wystąpią: Aleksandra Ziomek (żona), Tomasz Markiewicz (mąż), Krystian Szymanek (pustelnik), Krzysztof Burzyński (brat), Sławomir Kawka (brat), Natalia Rybka (lilia), Kamila Zimnowoda (lilia) i Aleksandra Gajda (lilia).

Projekt graficzny spektaklu: Marta Gębalska.

Dofinansowano z Programu Rządowego „Ballady i romanse” ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

ZOBACZ: wydarzenie na FB