Polmic - FB

aktualności

Kraków, Łomża | „Scena Muzyki Polskiej”: Jakub Jakowicz i Łukasz Chrzęszczyk

POLMICZnakomici polscy wirtuozi – skrzypek Jakub Jakowicz i pianista Łukasz Chrzęszczyk – wystąpią w ramach programu „Scena Muzyki Polskiej”, którego współorganizatorami są Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Filharmonie w całej Polsce. Koncerty będą miały miejsce 19 czerwca 2022 o godz. 19.00 w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz 22 czerwca o godz. 18.30 w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Na program koncertów składają się dzieła czwórki kompozytorów reprezentujących dwa pierwsze pokolenia polskich twórców urodzonych w XX wieku: starszych nieco Artura Malawskiego (1904–1957) i Grażyny Bacewicz (1909–1969), oraz dwójki rówieśników – Henryka Mikołaja Góreckiego (1933– 2010) i Krzysztofa Pendereckiego (1933–2020). Łączą ich wszystkich przeszło dwie dekady dzielenia wspólnej rzeczywistości, obfitującej w wydarzenia niezwykle doniosłe i odciskające niepodważalne piętno na sposobie postrzegania świata.

Celem programu „Scena Muzyki Polskiej” jest promocja polskich artystów i artystek, a także polskiej twórczości kompozytorskiej, szczególnie mniej obecnej w praktyce koncertowej.

Więcej o koncertach: https://nimit.pl/