Polmic - FB

nasze patronaty

X Dolnośląski Festiwal Muzyczny: „Romantyczna dusza”

polmicPatronat medialny nad Festiwalem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

W dniach 18 czerwca – 11 listopada 2022 odbędzie się X Dolnośląski Festiwal Muzyczny. „Romantyczna dusza” to motyw przewodni jubileuszowej edycji, której program nawiązuje do obchodów Roku Polskiego Romantyzmu. Zainauguruje wydarzenie nadzwyczajny recital legendarnej Lidii Grychtołówny w Teatrze Zdrojowym w Dusznikach-Zdroju.

Główną ideą Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego jest od samego początku prezentowanie najwybitniejszych dzieł kultury muzycznej, zarówno polskiej jak i światowej, we wnętrzach teatrów, pałaców, zamków i kościołów na Dolnym Śląsku. W programie tegorocznego Festiwalu znalazły się utwory kompozytorów polskich i zagranicznych z okresu romantyzmu oraz odwołannia do nich w muzyce współczesnej. Wystąpią tak znani muzycy, jak Magdalena Cornelius-Kulig (dyrektorka artystyczna Festiwalu), akordeonista i kompozytor Maciej Zimka, Dariusz Wójcik (dyrektor Teatru Otwartego w Gdańsku), pianista Marek Szlezer, sopranistka Małgorzata Rodek, organiści Luigi Vincenzo, Stefano Manfredini, Stefano Pellini, fleciści Alma di Gaetano, Janos Balint, klarnecista Giordano Muolo, a także Chór Filharmonii Krakowskiej i Aighetta Quartett.

Podczas 19 koncertów na terenie Dolnego Śląska zabrzmi m. in. muzyka Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego, Henryka Wieniawskiego i Mieczysława Karłowicza.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Szczegółowy program: https://www.facebook.com/DolnoslaskiFestiwalMuzyczny