Polmic - FB

patronaty

Katowice | | Zakończenie 77. sezonu artystycznego Fillharmonii Śląskiej: „Harnasie”

polmicPatronat medialny nad sezonem koncertowym 2021/2022 Filharmonii Śląskiej sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Zakończenie 77. sezonu artystycznego Filharmonii Śląskiej odbędzie się 24 czerwca 2022 o godz. 19.00 pod znakiem baletu i jego rozmaitych obliczy. Uszłyszymy tego wieczoru góralski folklor ze słynnych Harnasi Karola Szymanowskiego i ormiańską ekspresję Suity Gajane Arama Chaczaturiana. Na koncert pełen wrażeń zapraszają wspólnie Chór i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod batutą Yaroslava Shemeta oraz solista – tenor Adam Sobierajski.

Balet Harnasie Karola Szymanowskiego to jedno z największych dzieł tego kompozytora, będące dowodem na to, jak piękny i bogaty jest polski folklor. Koncert ukoronuje Suita z baletu Gajane Arama Chaczaturiana. Zwiera ona najpiękniejsze i najbardziej efektowne tańce baletu, w tym słynny Taniec z szablami, który często pojawia się samodzielnie w programach koncertów na całym świecie. Będzie to więc niezwykle widowiskowe zakończenie sezonu artystycznego i zapowiedź energii, z jaką wkroczymy w kolejny – już od września!

Wydarzenie towarzyszy 11. sesji Światowego Forum Miejskiego – WUF11.

Marta Szybiak

Więcej: https://filharmonia-slaska.eu/production/harnasie-zakonczenie-sezonu-sobierajski-shemet/