Polmic - FB

nasze patronaty

Wejherowo | II Festiwal Muzyczny ArteFonie

POLMICPatronat medialny nad Festiwalem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej oraz Zespół Wokalny Art’n’Voices w dniach 8–11 września 2022 zapraszają do Wejherowa na II edycję festiwalu muzycznego ArteFonie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

ArteFonie to muzyczny przystanek na mapie północnej Polski. Jest punktem, w którym zbiegają się odmienne wizje sztuki muzycznej. Jego ideą jest prezentacja szerokiego spektrum takich gatunków, jak muzyka jazzowa, dawna, organowa, kameralna czy ambientowa.

Otwarcie festiwalu nastąpi 8 września w Filharmonii Kaszubskiej, gdzie odbędzie się koncert Leszka Możdżera. Pianiście na scenie gościnnie towarzyszył będzie Zespół Wokalny Art’n’Voices (pochodzący z Wejherowa oktet, zdobywca Fryderyka 2021).

W kolejnych dniach będzie można wysłuchać następujących koncertów:

  • „W przestrzeniach Sacrum” (Bogdan Narloch – organy, Sławomir Bronk – kontratenor, Marcin Armański – pozytyw, wirginał);
  • „Kameralna sobota” (Karol Lipiński-Brańka – skrzypce, Piotr Rojek – organy);
  • „Signal-To-Noise Ratio” (\\’ Wojciech Wilk – elektronika);
  • „Debiuty jazzowe – Insight” (Anna Jopek – fortepian, Jakub Klemensiewicz – saksofon sopranowy, klarnet).

Dodatkowo w ramach festiwalu swoje prace malarskie zaprezentuje Jakub Wasilewski, a dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w warsztatach taperowania prowadzonych przez Annę Rocławską-Musiałczyk, dzięki którym będzie można poczuć się jak pianista z przedwojennego niemego kina.

Organizatorzy zachęcają także do wzięcia udziału w II edycji konkursu kompozytorskiego, na utwór chóralny a cappella lub z towarzyszeniem fortepianu do tekstu wybranej polskiej poetki. Prace konkursowe można przesyłać do 20.07.2022 r.

Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Anna Rocławska-Musiałczyk

Szczegółowe informacje na temat festiwalu oraz towarzyszącego mu konkursu kompozytorskiego zamieszczone są na stronach: www.artnvoices.art/festiwal-artefonie/ 

www.facebook.com/ArteFonie-103594345267981