nasze patronaty

II edycja Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego już wkrótce!

polmicPatronat medialny nad Konkursem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Nabór do konkursu wykonawczego w ramach II Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. K. Szymanowskiego rozpocznie się 1 listopada 2022 roku. Konkurs Wykonawczy (skrzypce, fortepian, kwartet smyczkowy) przeznaczony jest dla osób urodzonych w latach 1991-2006. W kategorii „Głos" Konkurs przeznaczony jest dla Pań urodzonych w latach 1991-2003 i Panów urodzonych w latach 1988-2003.

Rejestracja do konkursu wykonawczego odbywać się będzie od 1.11.2022 do 31.01.2023 na stronie www.szymanowski-competition.appassimo.com 

Młodzi instrumentaliści i śpiewacy zaprezentują swoje umiejętności wykonując nie tylko utwory wyłonione w konkursie kompozycji, ale i dzieła patrona Konkursu oraz pozycje oparte na kanonie muzyki klasycznej.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w jednej z najlepszych sal koncertowych Europy – Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. NOSPR jest jedyną polską instytucją należącą do prestiżowej European Concert Hall Organisation (ECHO). To przestrzeń, która zachwyca nie tylko zaprojektowaną przez Yasuhisę Toyotę z Nagata Acoustics akustyką, ale i architekturą nawiązującą do regionu, w którym została ulokowana.

Finały konkursu w kategoriach wykonawczych będą transmitowane online.

Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Karola Szymanowskiego to dla najbardziej utalentowanych młodych artystów z całego świata szansa na zaistnienie w międzynarodowym środowisku muzycznym i zdobycie atrakcyjnych nagród. Wydarzenie, które odbywa się na przestrzeni 2022 i 2023 roku, organizuje Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miastem Katowice, Polskim Radiem, Akademią Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Towarzystwem Muzycznym im. K. Szymanowskiego.

W jury konkursu zasiadają autorytety świata muzycznego, m.in. Thomas Hampson, Peter Schuhmayer, Zhou Chen, Jonathan Plowright.

Nagrody o łącznej wartości aż 300 000 euro są do zdobycia w 5 kategoriach: fortepian, skrzypce, głos, kwartet smyczkowy, a także kompozycja.

Konkursowi towarzyszyć będzie program przybliżający twórczość Karola Szymanowskiego muzykom oraz publiczności, złożony m.in. z koncertów, warsztatów i innych wydarzeń edukacyjnych.

Regulamin dostępny jest na stronie: https://szymanowski-competition.com/ 

FaLang translation system by Faboba