Polmic - FB

aktualności

Romanów, Konstantynów, Leśna Podlaska | „Z klasyką przez Polskę”: Waldszenen Ensemble

POLMIC28 lipca 2022 o godz. 15:30 w Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, 29 lipca o godz. 19:00 w Gminnym Centrum Kultury w Konstantynowie oraz 30 lipca o godz. 19:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Leśnej Podlaskiej odbędą się wyjątkowe spotkania z muzyką klasyczną w ramach tegorocznej edycji cyklu „Z klasyką przez Polskę”, na które zaprasza Polski Impresariat Muzyczny.

Wystąpi Waldszenen Ensemble w składzie: Maurycy Stawujak (fortepian), Katarzyna Denkiewicz (skrzypce i Mateusz Błaszczak (wiolonczela). Usłyszymy w ich interpretacji tria Leopolda Antona Koželucha, Józefa Wieniawskiego oraz Philippa Scharwenki.

Celem projektu „Z klasyką przez Polskę” jest docieranie z programami muzycznymi w wykonaniu najwybitniejszych polskich artystów do mniejszych ośrodków, miast, miasteczek i wsi: do tej publiczności, która ma utrudniony dostęp do bezpośredniego obcowania z muzyką klasyczną. Poprzez kontakt z najwspanialszą sztuką i największymi artystami można przybliżyć świat kameralnej muzyki klasycznej i pozyskać jej nowych entuzjastów.

Projekt realizowany jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego i pod jego patronatem.

Wstęp wolny – informacja o zaproszeniach na stronie: https://nimit.pl/wydarzenia/