Polmic - FB

nasze patronaty

Zielona Góra | VI Corno Brass Music Festival

Patronat medialny nad Festiwalem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

polmicW programie VI Corno Brass Music Festival w dniach 15–20 sierpnia 2022 w Zielonej Górze znajdzie się sześć koncertów o zróżnicowanym charakterze, podczas których w głównej roli wystąpią oczywiście instrumenty dęte blaszane. Usłyszymy także Orkiestrę Filharmonii Zielonogórskiej pod kierunkiem Radka Baboráka oraz zespół jazzowy z Nikolą Kołodziejczykiem na czele.

Corno Brass Music Festival to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego odbędą się koncerty jazzowy, bigbandowy, muzyki filmowej, kameralny, symfoniczny i koncert uczestników, wystawa instrumentów oraz wydarzenia otwarte dla szerokiej publiczności w kilku lokalizacjach Zielonej Góry. Do udziału w tegorocznej edycji zaproszono 30 światowej sławy artystów – solistów i członków tak znakomitych orkiestr, jak Berliner Philharmoniker, Filharmonia Narodowa, NOSPR, Hollywood Studio, Duńska Orkiestra Symfoniczna czy Deutsche Sinfoniorchester Berlin. W międzynarodowych warsztatach weźmie udział 90 kursantów z całego świata.

Podczas koncertu inauguracyjnego prawykonany zostanie utwór Kołodziejczyka Turning Table. Zamówienie utworu Nikoli Kołodziejczyka przez Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

To unikatowy i jedyny tego typu Festiwal w Polsce, obecnie największy zarówno w kraju, jak i w tej części Europy. Twórcami festiwalu są Łukasz Łacny i Maciej Baranowski, wychowankowie PSM w Zielonej Górze.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.

Informacja prasowa organizatorów

Szczegółowy program – na stronie https://corno.pl/