Polmic - FB

aktualności

Polkowice, Prochowice, Obora | „Z klasyką przez Polskę”: Janusz Wawrowski i Mischa Kozłowski

POLMICPolski Impresariat Muzyczny zaprasza na koncerty z cyklu „Z klasyką przez Polskę” z udziałem wirtuozów: skrzypka Janusza Wawrowskiego i pianisty Mischy Kozłowskiego. Koncerty odbędą się 4 sierpnia 2022 o 18:00 w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach, 5 sierpnia o 18:00 w Prochowickim Ośrodku Kultury i Sportu oraz 6 sierpnia o 17:.00 w Kościele Rzymskokatolickim Pw. Św. Antoniego w Oborze.

Janusz Wawrowski, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, jest również dwukrotnym laureatem nagrody „Fryderyk”. W dowód uznania dla jego wysiłków na rzecz promocji polskiej kultury umożliwiono mu grę na skrzypcach A. Stradivariego „Polonia” (1685), dzięki uprzejmości Romana Ziemiana.

Przy fortepianie Januszowi Wawrowskiemu będzie towarzyszył Mischa Kozłowski, również wykładowca UMFC, laureat wielu czołowych nagród międzynarodowych konkursów pianistycznych oraz kameralnych w kraju i poza jego granicami.

Artyści zaprezentują utwory Ignacego Jana Paderewskiego, Fryderyka Chopina, Ludomira Różyckiego, a także Edwarda Griega i Pabla Sarasatego.

Projekt „Z klasyką przez Polskę” jest realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, finansowany z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej: https://nimit.pl/wydarzenia/