Polmic - FB

nasze patronaty

Wołomin | Koncerty letnie u Nałkowskich 2022 – Popko / Thieu-Quang Duo

Patronat medialny nad koncertami Popko / Thieu-Quang Duo objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

POLMIC7 sierpnia 2022 o godz. 15:00 Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie zaprasza na koncert wirtuozowskiego duetu klarnetowo-fortepianowego. W interpretacji pianisty Pawła Popko i klarnecisty Piotra Thieu-Quanga usłyszymy utwory Franza Ignaza Danziego, Felixa Mendelssohna, Ignacego Jana Paderewskiego, Fryderyka Chopina oraz Francisa Poulenca.

Na początku lipca duet został zakwalifikowany do Swedish International Duo Competition, który odbędzie się w dniach 19-21 sierpnia 2022. Kancelaria CMS postanowiła wesprzeć udział Popko / Thieu-Quang Duo w konkursie w Szwecji. Podczas najbliższego koncertu zaprezentowane więc zostaną m.in. utwory, które zabrzmią w wykonaniu duetu podczas konkursu.

Zespół tworzą młodzi muzycy wirtuozi, którzy mają już na swoim koncie znaczące sukcesy. Podczas II Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki, organizowanego przez NIMiT, duet otrzymał wyróżnienie, a także dwie nagrody specjalne: za wykonanie utworu powstałego po 1945 roku oraz roczną opiekę medialną (nagrody Polskiego Centrum Informacji Muzycznej POLMIC).

Muzycy otrzymali także nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu kompozytora polskiego na XXI Międzynarodowym Konkursie Kameralnym im. K. Bacewicza w Łodzi, II nagrodę oraz nagrodę specjalną podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Fortepianem w Gdańsku, a także główną nagrodę na IX Międzynarodowym Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy w postaci nagrania promocyjnej płyty zespołu.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za zmagania konkursowe!

Wstęp na koncert jest wolny: http://muzeumnalkowskich.pl/koncerty-letnie-u-nalkowskich-2022-popko-thieu-quang-duo/#more-1597