Polmic - FB

aktualności

Gryfin, Pyrzyce, Baniewice | „Z klasyką przez Polskę”: Atom String Quartet

POLMICJeden z najoryginalniejszych polskich zespołów kameralnych – Atom String Quartet – wystąpi 11 sierpnia 2022 w Gryfińskim Domu Kultury o godz. 18.00, 12 sierpnia w Pyrzyckim Domu Kultury o godz. 18:00 oraz 13 sierpnia o godz. 19:00 w Winnicy Turnau w Baniewicach. Koncerty odbędą się w ramach projektu „Z klasyką przez Polskę".

W interpretacji światowej sławy zespołu usłyszymy polską muzykę – romantyczną i współczesną: Souvenir de Posen Henryka Wieniawskiego i Miniaturę nr 3 na klarnet i fortepian Krzysztofa Pendereckiego w opracowaniu prymariusza Kwartetu, Dawida Lubowicza, dwa utwory w opracowaniu Mateusza Smoczyńskiego (Mazurek C-dur op. 24 nr 2 Fryderyka Chopina i Arię z Trzech utworów w dawnym stylu Pendereckiego), utwór Paź królowej wiolonczelisty Kwartetu Krzysztofa Lenczowskiego oraz Souvenir de Wilno Michała Zaborskiego i Pod jaworem Mieczysława Karłowicza w aranżacji altowiolisty zespołu.

Koncerty odbędą się w ramach cyklu koncertowego, realizowanego przez Polski Impresariat Muzyczny, który powstał w 2019 r. w ramach Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Jego celem jest tworzenie atrakcyjnej oferty koncertowej opartej na muzyce poważnej w interpretacji najwybitniejszych polskich artystów, skierowanej do mniejszych miejscowości w całej Polsce.

Informacja prasowa organizatorów

Informacje o zaproszeniach: https://nimit.pl/