Polmic - FB

official patronage

Lusławice | European Union Youth Orchestra, Gianadrea Noseda i Francesco Piemontesi

Patronat medialny nad Festiwalem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

polmicW ramach 10. Festiwalu „Emanacje” 21 sierpnia 2022 o godz. 19.00 w sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego odbędzie się niezwykłe wydarzenie – niewątpliwie jeden z punktów kulminacyjnych tegorocznej edycji. Po raz pierwszy w Lusławicach wystąpi European Union Youth Orchestra pod batutą Maestro Gianandrei Nosedy, towarzysząc międzynarodowej sławy pianiście, Francesco Piemontesiemu.

W kontekście trwającej w Ukrainie wojny, niejako korespondując z lipcowym koncertem Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej „Slobozhansky” z Charkowa, EUYO gości na Festiwalu „Emanacje” w ramach szczególnego cyklu "Peace in Europe Concerts”, wyrażając w ten sposób solidarność z Narodem Ukraińskim jednocześnie podkreślając konieczność ciągłego zaangażowania na rzecz odbudowy pokoju w Europie.

Orkiestra nazywana „najlepszym możliwym ambasadorem Unii Europejskiej” wykona Smutną opowieść (Preludia do wieczności) op. 13 Mieczysława Karłowicza, La Valse i Koncert fortepianowy G-dur Maurice’a Ravela wraz z Francesco Piemontesim oraz Suitę z opery Kawaler Srebrnej Róży Richarda Straussa.

Informacje o biletach: https://penderecki-center.pl/aktualnosci#48302