Polmic - FB

aktualności

Szczecin | V Music.Design.Form Festival

POLMICMusic.Design.Form Festival to co roku czas pełen wystaw, warsztatów, dyskusji, instalacji świetlnych i dźwiękowych, a przede wszystkim niecodziennych, eksperymentalnych i premierowych koncertów. Wszystkie one, już po raz piąty, czekają nas 21-25 września 2022 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie „Harmonia” i to ona będzie inspiracją dla wszystkich festiwalowych wydarzeń i wykonawców. Pięć festiwalowych dni piątej edycji festiwalu MDF wypełni harmonia dźwięków, obrazów i twórczej myśli.

Podczas inauguracji swoją wizję harmonii zaprezentują Jimek, wszechstronny i intrygujący kompozytor młodego pokolenia, oraz Jacek Hałas, muzykant, śpiewak i tancerz czerpiący z muzyki tradycyjnej.

23 września białym holem filharmonii zawładnie brytyjski didżej i producent Max Cooper, który przyjedzie do Szczecina ze swoim najnowszym projektem „Unspoken Words”. Możemy spodziewać się nie tylko muzyki, ale także efektownych doznań wizualnych.

Inspiracją do stworzenia koncertu „Dialog między wymiarami” (24 września) stał się III Kwartet smyczkowy Szymona Laksa. Messages Quartet i Grzegorz Sadowski, filharmonik szczeciński, zaprezentują nową aranżację tego utworu, w której wymiar ludowy kultury przeplatać się będzie z wymiarem eksperymentalnym, elektronicznym.

China Moses będzie gwiazdą koncertu zamykającego festiwal MDF. Zupełnie nowe aranżacje utworów Moses przeniosą nas do świata jazzu i symfoniki i dostarczą wszystkim niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Strona Festiwalu: https://mdf.filharmonia.szczecin.pl/