Polmic - FB

nasze patronaty

Lusławice | IV Bacewicz International Summer Music Academy w Lusławicach!

Patronat medialny nad przedsięwzięciem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

POLMICBISMA Bacewicz International Summer Music Academy to międzynarodowe pianistyczne kursy mistrzowskie, których czwarta edycja odbędzie się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Chęć udziału w wydarzeniu zgłosiło się 63 utalentowanych pianistów z całego świata. Kursy poprowadzą znani pedagodzy z prestiżowych uczelni muzycznych: Dmitri Alexeev, Naum Grubert, Giuseppe Guarrera oraz Julia Kociuban. W dniach 13-15 września 2022 o godz. 19.30 odbędą są koncerty uczestników, a przedsięwzięcie zainaugurują zwycięzcy poprzedniej edycji 9 września o godz. 20.00. Wstęp wolny.

Nad warsztatem i szerokim repertuarem pianistycznym pracować będzie wybranych 36 pianistów z Polski, Szwajcarii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Litwy, Chin, Japonii i Korei. Swoim doświadczeniem podzielą się profesorowie z Royal College of Music w Londynie, z Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze, z Barenboim-Said Akademie w Berlinie oraz z Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

Podczas inauguracji wystąpią Kasparas Mikuzis oraz Claudio Berra. Zwieńczeniem kursów będzie gala finałowa, podczas której zaprezentuje się czwórka najlepszych młodych pianistów biorących udział w projekcie, a jednemu z nich zostanie wręczona Międzynarodowa Nagroda Grażyny Bacewicz 2022.

„W tym roku po raz pierwszy BISMA odbędzie się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. To wielkie wyróżnienie, iż tak ważna instytucja kulturalna w Europie jest współorganizatorem naszego przedsięwzięcia. Już od czterech lat stwarzamy wybitnej młodzieży w Polsce możliwość indywidualnej pracy ze światowej sławy pedagogami. W Lusławickim Centrum mamy także przestrzeń do zorganizowania wydarzeń towarzyszących, które dadzą pianistom narzędzia, by po zakończeniu BISM-y mogli rozwijać siebie i swoje artystyczne drogi w każdym aspekcie” – zaznacza Julia Kociuban, inicjatorka i dyrektor imprezy. – „BISMA to nie tylko kursy mistrzowskie, ale także duża dawka muzycznych przeżyć dla miłośników muzyki fortepianowej. Serdecznie zapraszam już teraz wszystkich melomanów do wysłuchania występów uczestników na żywo podczas wieczornych koncertów, które odbędą się w sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach”.

Strona internetowa wydarzenia: www.bisma.pl 

Facebook: https://www.facebook.com/bismaacademy