Polmic - FB

nasze patronaty

Kraków | Muzyczne obrazy krakowskich legend

Patronat medialny nad projektem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

POLMICStowarzyszenie Artystyczne „Porta Musicae” zaprasza na wyjątkowy wieczór na Zamku Królewskim na Wawelu. 11 września 2022 o godz. 19.00 w Sali Senatorskiej udamy się w podróż przez świat legend. Cracow Golden Quintet prawykona Legendy krakowskie Aleksandra Dębicza, a słowem okrasi całość Piotr Krasnowolski.

Muzyczna interpretacja krakowskich legend Aleksandra Dębicza powstała na zamówienie Cracow Golden Quintet: bajkowe brzmienie tych barwnych kompozycji obrazuje wydarzenia zawarte w ludowych podaniach. Aleksander Dębicz jest jednym z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków: w jego twórczości od lat przejawia się zamiłowanie do improwizacji, sztuki filmowej i to właśnie w tym kierunku kompozytorskim obecnie podąża.

Podczas koncertu usłyszymy również Kwintet na instrumenty dęte Wojciecha Kilara, skomponowany przez niego w wieku zaledwie 20 lat.

Na stronie https://anchor.fm/cracow-golden-quintet  już od 4 września pojawi się mini-podcast: odcinki słowno-muzycznego słuchowiska o krakowskich legendach, które będzie swoistym preludium do koncertu.

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Wstęp na wolny! Dodatkowe informacje o wstępie na koncert: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

ZOBACZ: wydarzenie na FB