Polmic - FB

nasze patronaty

Katowice | Inauguracja 78. sezonu artystycznego Chóru i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej

POLMICPatronat medialny nad sezonem koncertowym 2022 / 2023 Filharmonii Śląskiej im. H. M. Góreckiego sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

78. sezon artystyczny Filharmonii Śląskiej zainauguruje koncert Chóru i Orkiestry Symfonicznej pod batutą Yaroslava Shemeta – dyrygenta, który po raz pierwszy wystąpi nie tylko w roli szefa Orkiestry, ale także dyrektora artystycznego Filharmonii Śląskiej. 16 września 2022 o godz. 19.00 zabrzmią utwory Richarda Straussa, Henryka Mikołaja Góreckiego i Wojciecha Kilara.

Koncert otworzy kompozycja, która znana jest każdemu, niezależnie od wiedzy muzycznej: poemat Also sprach Zarathustra – Tako rzecze Zaratustra Richarda Straussa.

Drugim punktem programu będzie Kyrie Henryka Mikołaja Góreckiego, jeden z jego ostatnich utworów, część mszy, która miała powstać na zamówienie Jana Pawła II.

W finale tego wieczoru zabrzmi monumentalny Exodus Wojciecha Kilara – w roku jego 90. urodzin, które obchodziliśmy w lipcu.

Przed koncertem zapraszamy na wydarzenie z cyklu „Spotkania z pasją” z udziałem Yaroslava Shemeta i Adama Wesołowskiego w sali kameralnej o godz. 18.00.

Realizacja koncertu pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach projektu TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

Więcej - na stronie: https://filharmonia-slaska.eu/production/inauguracja-shemet-chor-i-orkiestra-symfoniczna/