Polmic - FB

nasze patronaty

Warszawa | Rusza VI Festiwal Kwadrofonik

polmicPatronat medialny nad Festiwalem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

17 września 2022 na SWPS odbędzie się inauguracja VI Festiwalu Kwadrofonik. Tegoroczna edycja skupia się na pojęciu czasu – dokonanego, pierwotnego, a przede wszystkim przyszłego.

Preludium Festiwalu stanowiły pokazy ITAKI Sławomira Wojciechowskiego i Przemysława Klonowskiego. 17 września o godz. 16:00 na SWPS odbędzie się premiera reportażu w reżyserii Doroty Migas-Mazur , będącego zapisem pracy nad spektaklem, ale także stanowiącego samodzielną formę artystyczną. W dokumencie z muzyka Wojciechowskiego występują legendarne polskie aktorki: Emilia Krakowska, Maja Komorowska oraz Barbara Krafftówna. Premierze towarzyszyć będzie debata z udziałem naukowców związanych z SWPS.

Tego samego dnia odbędzie się także odsłonięcie instalacji Joanny Rajkowskiej SORRY, połączonej z wykonaniem monumentalnej kompozycji For Christian Wolff Mortona Feldmana.

27 września w Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak odbędzie się natomiast koncert Zespołu Kwadrofonik, który zaprezentuje europejski muzyczny minimalizm XX wieku. Koncert odbędzie się w ramach wystawy Antropocen, nawiązującej do ery człowieka i zmian antropogenicznego pochodzenia, które skutkują katastrofalnym ociepleniem klimatu.

Festiwal odbywa się dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa i Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Szczegóły: https://www.facebook.com/people/Festiwal-Kwadrofonik/100063596221799/