Polmic - FB

aktualności

Warszawa | Muzyczne Pory Roku – Jesień 2022

POLMICZwiązek Kompozytorów Polskich zaprasza na kolejny koncert Oddziału Warszawskiego ZKP z cyklu „Muzyczne Pory Roku – Jesień", który odbędzie się 19 września 2022 o godz. 17.00 w Sali Kameralnej Dużej ZPSM nr 1 przy ul. Rakowieckiej 21 w Warszawie. Anna Mikołajczyk-Niewiedział (sopran) i Marcin Tadeusz Łukaszewski (fortepian) zaprezentują polską lirykę wokalną XXI wieku. Wstęp wolny!

W wykonaniu artystów usłyszymy utwory z cyklu Cztery pieśni do słów Krzysztofa Lipki Stanisława Moryto, Niech wreszcie ucichnie ten wiatr z cyklu Pięć pieśni do słów Doroty Gołaszewskiej oraz Trudne pytania do słów własnych Anny Ignatowicz-Glińskiej, Shihaikai Aleksandra Kościowa do słów Matsuo Bashō, Wenus Jerzego Bauera do słów Haliny Poświatowskiej, Wierzba przydrożna i Akacje w nocy Magdaleny Cynk do słów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Letters. From dusk till dawn Miłosza Bembinowa do słów Eryka Habowskiego, Dwie pieśni Grażyny Paciorek-Draus do słów własnych.

Ponadto będziemy świadkami dwóch premier: utworów Cztery erotyki Edwarda Sielickiego do słów Pauliny Cysak (2022) oraz Pieśni Norwida Pawła Łukaszewskiego (2021/2022)*.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.