Polmic - FB

nasze patronaty

Stargard | II Międzynarodowy Festiwal im. prof. Marka Jasińskiego „Soni Spatium"

Patronat medialny nad Festiwalem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

POLMICII Międzynarodowy Festiwal im. prof. Marka Jasińskiego „Soni Spatium" odbędzie się w Stargardzie w dniach 16–18 września 2022. Przesłaniem tegorocznego Festiwalu jest tytuł kompozycji Marka Jasińskiego Mater Omnium Sapientia – Matka Wszelkiej Mądrości.

Kompozytor nieustannie doskonalił swoją wiedzę tak w wymiarze egzystencjalnym, jak i duchowym. W muzyce profesora Marka Jasińskiego zawarte jest piękno, dobro, prawda i głęboka wiara, niepodważalne wartości mądrości, które wypełniają przestrzeń kościołów i sal koncertowych.

W programie Festiwalu znalazły się koncerty z udziałem Lund University Choir (Szwecja), Joachim Mencel Quintet, Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie pod dyrekcją Szymona Wyrzykowskiego, Orkiestry Camerata Stargard, Zespołu Wokalnego Luna Plena z Zabrza, chórów dziecięcych z OSM im. Marka Jasińskiego, spotkanie z prof. dr hab. Januszem Staneckim (przyjacielem prof. Marka Jasińskiego) oraz wystawa „Wspomnienie I edycji Festiwalu”.

18 września w Kościele Św. Jana w Stargardzie będzie miało miejsce prawykonanie utworu Marka Nowakowskiego (Chicago) Speravit anima mea in Domino na orkiestrę i sopran solo. Zabrzmi ponadto Symfonia „Mater Omnium Sapientia” Marka Jasińskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Zadanie współfinansowane przez Gminę-Miasto Stargard. Zadanie współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Wstęp na wydarzenia jest wolny!

Więcej informacji o kompozytorze – na stronie www.marekjasinski.org.pl