Polmic - FB

nasze patronaty

Warszawa | 19. Dzień Edukacji Muzycznej – tym razem w formie spotkania na żywo

Patronat medialny nad projektem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

POLMIC16 prelegentów, 13 praktycznych lekcji warsztatowych, 5 wykładów, 5 utworów w programie koncertu – to wszystko w ramach 19. Dnia Edukacji Muzycznej, który będzie miał miejsce 24 listopada 2022 w siedzibie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie. Zapisy na wydarzenie, organizowane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne już ruszyły! Udział w wydarzeniach Dni Edukacji Muzycznej jest bezpłatny.

Po dwóch edycjach DEM-u online popularny kongres powraca do formuły bezpośredniego spotkania nauczycieli. Uczestnictwo w dniu pełnym inspirujących spotkań i wymiany doświadczeń między pedagogami szkół muzycznych z całej Polski to okazja do podniesienia kwalifikacji zawodowych, poznania najnowszych publikacji i metod kształcenia adeptów sztuki muzycznej oraz zdobycia certyfikatu.

Budynek przy ul. Rakowieckiej 21 w Warszawie, znany również jako „Nowa Miodowa”, odwiedzą najwięksi profesjonaliści w swojej dziedzinie. W tym roku zaplanowanych zostało 6 warsztatowych bloków tematycznych, a także cykl wykładów, które poruszą istotne problemy, z jakimi zmagają się zarówno pedagodzy, jak i uczniowie (m.in. przeciążenia, motywacja czy stres).

Wśród prowadzących warsztaty znajdą się m.in. Krystyna Gowik (początkowe nauczanie gry na fortepianie) oraz Marta Mołodyńska-Wheeler i Grzegorz Mania (wsparcie dla początkujących duetów fortepianowych). W ramach nowego bloku zajęć dydaktycznych poświęconych zagadnieniom szeroko pojętego śpiewu pojawią się Marcin Wawruk i Anna Bednarska. Nowością podczas 19. DEM będą również zajęcia przeznaczone dla harfistów, które poprowadzi Agnieszka Grela-Fedkowicz. Zajęcia teoretyczne poprowadzą m.in. Anna Antonina Nogaj i Agnieszka Draus.

W programie DEM przewidziany jest również koncert – tym razem, w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej ZPSM Nr 1 w Warszawie pod batutą Zofii Kiniorskiej. W Sali Koncertowej „Nowej Miodowej” zabrzmią tematy filmowe autorstwa Michała Lorenca, Wojciecha KilarA, jak również części ze suity do baletu Złota Kaczka Jana Maklakiewicza i Suita „Wlazł kotek na płotek” Henryka Czyża. Wszystkie wykonywane utwory pochodzą z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiego odwiedzenia strony www.dem.com.pl  i dokonania zapisu. Znajdziecie tam również pełny program imprezy wraz z listą biorących w niej udział artystów i prelegentów.

Karolina Jaskółowska