Polmic - FB

aktualności

Warszawa | „Powiało na mnie morze snów…”

POLMICZbliża się wydarzenie szczególne – uświetniające Rok Romantyzmu Polskiego. 23 listopada 2022 o godz. 19.00 Teatr Wielki – Opera Narodowa upamiętni maestro Krzysztofa Pendereckiego koncertem „Powiało na mnie morze snów…”. Wysłuchamy cyklu pieśni Mistrza skomponowanych do dzieł polskiej poezji.

Teksty poetyckie nierzadko stawały się inspiracją dla twórczości Krzysztofa Pendereckiego i to od wczesnych lat jego kompozytorskiej działalności. Ukoronowaniem tego nurtu była kompozycja Powiało na mnie morze snów… „Pieśni zadumy i nostalgii”, która powstała w Roku Chopinowskim (2010).

Ten cykl pieśni, których kanwą stały się strofy Cypriana K. Norwida, poetów Młodej Polski, skamandrytów i Zbigniewa Herberta, usłyszymy w interpretacji Iwony Sobotki (sopran), Anny Bernackiej (mezzosopran), Mariusza Godlewskiego (baryton), Chóru i Orkiestry Teatru Wielkiego – Opery Narodowej pod batutą Macieja Tworka.

Informacja o biletach: https://teatrwielki.pl/repertuar/kalendarium/2022-2023/powialo-na-mnie-morze-snow-piesni-zadumy-i-nostalgii-na-sopran-mezzosopran-baryton-chor-i-orkiestre/termin/2022-11-23_19-00/