Polmic - FB

nasze patronaty

Wrocław | Muzykopedia

POLMICPatronat medialny nad sezonem koncertowym 2022 / 2023 NFM sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

9 listopada 2022 o godz. 18.00 estrada NFM należeć będzie do licznych chórów dziecięcych i młodzieżowych z całego Wrocławia! Młodzi adepci sztuki wokalnej wykonają wraz z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu dzieła polskich twórców – Krzysztofa Domańskiego oraz Izabeli Polakowskiej-Rybskiej, która też poprowadzi muzyków podczas koncertu.

Muzykopedię skomponował Krzysztof Domański do słów Macieja Papierskiego. To artystyczno-edukacyjne przedsięwzięcie, które zabiera wszystkich słuchaczy w pasjonującą podróż do czarodziejskiego świata muzyki i stanowi wyjątkowe doświadczenie dla całych rodzin. Zarówno dzieło Domańskiego, jak i Moje miejsce na ziemi Izabeli Polakowskiej-Rybskiej są utworami przeznaczonymi na chór dwugłosowy z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej, instrumentów perkusyjnych oraz fletu, czelesty i harfy.

Orkiestra Symfoniczna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, Wrocławski Chór Żeński, Kameralny Chór Politechniki Wrocławskiej oraz chóry projektu Akademia Chóralna wykonają ponadto Hymn Polski, a także utwory Tadeusza Szeligowskiego.

Informacja prasowa organizatorów

Więcej: https://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/9365