Polmic - FB

nasze patronaty

Warszawa | Stanisław Moniuszko in memoriam: w roku 150. rocznicy śmierci kompozytora

Patronat medialny nad koncertem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

POLMICTowarzystwo Miłośników Muzyki Moniuszki zaprasza 13 listopada 2022 o godz. 19.00 na koncert „Stanisław Moniuszko in memoriam”, który będzie miał miejsce w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. Wydarzenie, podczas którego odbędzie się premiera utworu Ignacego Zalewskiego, wpisuje się w obchody 150. rocznicy śmierci Moniuszki.

W wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod batutą Moniki Wolińskiej zabrzmi specjalnie skomponowany na tę okoliczność utwór Zalewskiego Requiem in memoriam Stanisław Moniuszko, z wykorzystaniem szkiców Marcina Błażewicza - kompozytora, który odszedł niespodziewanie nie dokończywszy zamówionej przez towarzystwo kompozycji. W roli solistów wystąpią Małgorzata Trojanowska (sopran), Agnieszka Zińczuk (mezzosopran), Jacek Szponarski (tenor) i Leszek Lorent (perkusja).

Usłyszymy ponadto Marsz żałobny Aleksandra Orłowskiego i Polonez koncertowy A-dur Stanisława Moniuszki, Rapsodię Litewską Mieczysława Karłowicza oraz Perły Moniuszkowskie Zygmunta Noskowskiego.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Realizacja koncertu pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach projektu TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

Informacja o biletach: https://www.studianagran.com.pl/artykul/3039748?title=Koncert%20symfoniczny