Polmic - FB

nasze patronaty

Gdańsk | II Otwarty Kurs Gry, Kompozycji i Aranżacji na Carillon

Patronat medialny nad projektem objęło Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC

POLMICW dniach 17–19 listopada 2022 roku w Gdańsku odbędzie się II Otwarty Kurs Gry, Kompozycji i Aranżacji na Carillon, który poprowadzą: wykładowca Królewskiej Szkoły Carillonowej w Mechelen (Belgia) prof. Eddy Mariën, dr hab. Katarzyna Kwiecień-Długosz z Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz dr Monika Kaźmierczak i mgr Kamil Cieślik z Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Zaplanowano również dwa koncerty carillonowe. Patronat nad wydarzeniem objął Związek Kompozytorów Polskich.

Zajęcia w ramach kursu zostaną przeprowadzone w: wieży kościoła św. Katarzyny w Gdańsku (ul. Profesorska 3), wieży Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku (ul. Długa 46), sali 413 w budynku żółtym oraz sali 414 w budynku czerwonym Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

W programie wydarzenia znalazły się: prezentacja carillonu św. Katarzyny i Ratusza Głównego Miasta Gdańska, gra na carillonie – zajęcia zbiorowe dla zaawansowanych (Eddy Mariën) i dla początkujących (Monika Kaźmierczak), praca indywidualna uczestników kursu oraz konsultacje indywidualne. W części teoretycznej i warsztatowej dla kompozytorów Eddy Mariën, Katarzyna Kwiecień-Długosz i Kamil Cieślik zapoznają uczestników z tajnikami komponowania na carillon.

Ze względu na ograniczenia w liczbie osób obowiązują zapisy do 11 listopada 2022 na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Ponadto odbędą się dwa koncerty carillonowe:

18.11, godz. 11:00, wieża kościoła św. Katarzyny – Koncert Eddy’ego Mariëna „Muzyka z kręgu Szkoły Mecheleńskiej” (koncert zostanie poprzedzony prelekcją wykonawcy)

19.11, godz. 12:05, wieża Ratusza Głównego Miasta Gdańska – Koncert Eddy’ego Mariëna i Moniki Kaźmierczak. W programie m.in. utwory Katarzyny Kwiecień-Długosz, Dariusza Przybylskiego, Lorety Narvilaite, Matthiasa Vanden Gheyna (koncert zostanie poprzedzony prelekcją Eddy’ego Mariëna, Moniki Kaźmierczak i Katarzyny Kwiecień-Długosz O specyfice carillonu w stroju średniotonowym z punktu widzenia wykonawcy i kompozytora).

Informacja prasowa organizatorów

Szczegółowy program znajduje się w wydarzeniach na stronach:

https://amuz.gda.pl/wydarzenia/ii-otwarty-kurs-gry-kompozycji-i-aranzacji-na-carillon,1111 

https://www.facebook.com/events/835339720923394/?ref=newsfeed