Polmic - FB

nasze patronaty

Warszawa | 7. Festiwal muzyczny „TRZY–CZTE–RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje”

Patronat medialny nad Festiwalem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

POLMICW programie 7. Festiwalu muzycznego „TRZY–CZTE–RY. Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje”, który odbędzie się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie w dniach 17 listopada – 10 grudnia, znalazła się muzyka rodzima i twórczość tych kompozytorów zagranicznych, których rocznica urodzin przypada na rok 2022.

Oprócz dzieł kompozytorów, którzy zapisali się już na kartach historii, zabrzmią utwory cenionych przedstawicieli polskiej muzyki współczesnej. Będziemy m.in. świadkami premiery Eufonium Aleksandra Lasonia i Mylnych wzruszeń Ryszarda Alzina.

Tegoroczny festiwal obejmować będzie 8 koncertów z udziałem znanych solistów, kameralistów i AUKSO – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. Do programu jako wydarzenie towarzyszące powraca również Trampolina Młodych, podczas której zaprezentują się najbardziej obiecujący artyści młodego pokolenia.

Po koncertach będą organizowane spotkania publiczności z kompozytorami i wykonawcami.

Festiwal organizowany jest przez Fundację Przypływ Kultury we współpracy z Programem 2 Polskiego Radia.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Szczegółowy program: https://festiwaltrzycztery.pl/program.php