Polmic - FB

nasze patronaty

Katowice | Koncert sensoryczny „Medytacje”

Patronat medialny nad sezonem koncertowym 2022 / 2023 NOSPR sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

polmic23 listopada 2022 o godz. 19.30 w ramach nowej serii koncertowej „Pianissimo” w NOSPR zabrzmi muzyka Andrzeja Nikodemowicza w interpretacji pianisty Piotra Banasika.

„Pianissimo” to propozycja dla tych, których razi mocne światło, głośne rozmowy i hałas; dla tych, którzy źle się czują w tłumie. To bezpieczna przestrzeń dla osób z wysoką wrażliwością sensoryczną, które nie potrafią lub nie lubią za długo siedzieć w bezruchu. Nie mogło zabraknąć podczas tej serii koncertów przyjaznych sensorycznie muzyki medytacyjnej: polskiej, francuskiej i niemieckiej.

Andrzej Nikodemowicz to kompozytor, pianista i pedagog urodzony we Lwowie. Jego życiorys dobrze odzwierciedlał burzliwe koleje XX wieku. Dramat wojny, kłopoty z radziecką cenzurą i w końcu emigracja do Lublina. Tworzył przede wszystkim muzykę sakralną, znajdując w religii jedyną stałą wartość w zmieniającym się świecie. Natomiast podczas najbliższego koncertu zabrzmią jego Medytacje nr 2 i 3 op. 83, 6 Medytacji na fortepian oraz Kołysanka nr 2.

Nastęnie Piotr Banasik wykona 3 Gymnopédies Erika Satiego oraz utwory Johanna Sebastiana Bacha w transkrypcjach Ferruccia Busoniego i Myry Hess.

Dodatkowe informacje: https://nospr.org.pl/pl/kalendarz/medytacje-koncert-sensoryczny