Polmic - FB

nasze patronaty

Katowice | Kompozytorowi Camerata: 80. rocznica urodzin Ryszarda Gabrysia

polmicPatronat medialny nad sezonem koncertowym 2022 / 2023 NOSPR sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

Związek Kompozytorów Polskich zaprasza 26 listopada 2022 o godz. 18.00 do siedziby NOSPR na koncert z okazji 80. urodzin Ryszarda Gabrysia, niegdysiejszego wiceprezesa katowickiego oddziału ZKP. Koncert poprzedzi prelekcja pt. „Charakterystyka twórczości Ryszarda Gabrysia”, którą poprowadzi Aleksandra Wójcik w sali kameralnej o godz. 16.45.

Grudzień to dla Cameraty Silesii czas szczególnie uroczysty, wszak to właśnie na ten miesiąc przypadają urodziny Ryszarda Gabrysia, kompozytora, który upodobał sobie ów zespół szczególnie mocno, zawiązując z muzykami ciepłą współpracę i dedykując im szereg utworów. Jaki prezent sprawia kompozytorowi najwięcej przyjemności? Oczywiście prawykonanie! Po raz pierwszy usłyszymy podczas koncertu Inskrypcję gdańską I, Inskrypcję gdańską II i Muzykę z Istebnego II.

Kompozytor w swoich brzmieniowych poszukiwaniach zaskakuje podejściem do wykorzystania tekstu, jak i zadaniami, które powierza wykonawcom: Wniebogłosy II i Voyelles de Arthur Rimbaud to wyjątkowa okazja, by zgodnie z partyturą usłyszeć dyrygentkę-wokalistkę...

Wejście na prelekcję jest bezpłatne, do uczestnictwa w prelekcji uprawnia okazanie biletu na koncert.

Informacja prasowa organizatorów

Informacja o biletach: https://nospr.org.pl/pl/kalendarz/koncert-z-okazji-80-rocznicy-urodzin-ryszarda-gabrysia