Polmic - FB

official patronage

Łódź | 80. festiwal Musica Moderna

Patronat medialny nad Festiwalem sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

POLMICProgram 80. festiwalu muzyki współczesnej Musica Moderna to koncerty symfoniczne, kameralne i elektroakustyczne, a także pokazy filmowe, instalacje artystyczne i twórcze spotkanie z prof. Zygmuntem Krauze. W dniach 27 listopada – 9 grudnia 2022 roku zabrzmi muzyka nowa i najnowsza. Wydarzenia odbędą się w łódzkiej Akademii Muzycznej oraz w klubie Ignorantka i Cyrku pod Zielonym Xiężycem. Partner główny to niezmiennie Związek Kompozytorów Polskich. Obowiązuje wstęp wolny!

Przed publicznością wystąpią m.in. chóry i Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Łodzi kierowane przez Macieja Koczura, marimbowe Dalbergia Duo oraz klarnecista Julian Paprocki i artysta dźwiękowy Maciej Walczak. 80. edycję festiwalu Musica Moderna otworzy i zamknie projekt filmowy przygotowany pod artystyczną opieką kompozytora Jacka Partyki.

Nowością jest też duża liczba instalacji dźwiękowych i interaktywnych z użyciem m.in. roślin i systemu kamer ochrony. Ich autorzy pokuszą się np. o syntezę klimatu miasta Łodzi i muzyki kubańskiej. Podczas koncertu symfonicznego 4 grudnia odbędą się prawykonania utworów Macieja Kabzy i Wiktora Kuny, zwycięzcy Uczelnianego Konkursu Kompozytorskiego „Mała symfonia”.

Z twórczością akustyczną, elektroakustyczną i performatywną najmłodszego pokolenia będzie można zapoznać się na Koncercie Młodych oraz koncercie Studia Komputerowego Muzyki Elektroakustycznej.

Ważnym wydarzeniem tej edycji festiwalu będzie spotkanie z prof. Zygmuntem Krauze, który zaprezentuje recital połączony z wykładem na temat własnej twórczości.

Organizatorem festiwalu jest Katedra Kompozycji Akademii Muzycznej w Łodzi.

Informacja prasowa organizatorów

Więcej informacji: https://www.amuz.lodz.pl/pl/wydarzenia/80-festiwal-musica-moderna