Polmic - FB

nasze patronaty

Opole | Laureaci Konkursu Wieniawskiego

POLMICPatronat medialny nad sezonem artystycznym 2022 / 2023 Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.

25 i 27 listopada 2022 w Filharmonii Opolskiej odbędą się koncerty w ramach oficjalnej trasy laureatów 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, który organizowany był przez Towarzystwo Wieniawskiego we współpracy z Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wystąpią Qingzhu Weng i Meruert Karmenova z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Opolskiej pod dyrekcją Przemysława Neumanna.

W piątkowy wieczór 25 listopada laureat III nagrody Qingzhu Weng wykona II Koncert skrzypcowy d-moll Henryka Wieniawskiego, a w niedzielę 27 listopada Meruert Karmenova, laureatka II nagrody, wykona Koncert skrzypcowy D-dur Johannesa Brahmsa.

Te koncerty zostały pomyślane jako jedno wydarzenie w dwóch odcinkach. Stąd również wybór autora i utworu na drugą część wieczorów: zabrzmią poematy symfoniczne Bedřicha Smetany – wykonanie Wyszehradu, Wełtawy i Szarki w piątek oraz Z czeskich łąk i gajów, Taboru i Blanika w niedzielę to interesujące wyzwanie dla muzyków i łakomy kąsek dla melomanów.

Informacja o biletach:

https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/laureaci-konkursu-wieniawskiego/ 

https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/laureaci-konkursu-wieniawskiego-2/